Na vsebino

Filmski večeri na Grajskem dvorišču se poslavljajo do prihodnjega poletja

03. avgust 2026

S predpremiero filma Fjord smo sklenili še eno izvedbo priljubljenega Filma pod zvezdami.

Film pod zvezdami. Foto: Katja Goljat
Film pod zvezdami. Foto: Katja Goljat

Skupaj s Kinodvorom smo v soboto, 1. avgusta, še zadnjič v tej sezoni razgrnili veliko platno na Grajskem dvorišču. Predpremiera filma Fjord, za katerega je režiser Cristian Mungiu prejel letošnjo zlato palmo v Cannesu, je na Ljubljanski grad pritegnila veliko številko ljubiteljev sedme umetnosti.

Zaključila se je torej še ena sezona tega priljubljenega poletnega festivala, ki si ga ob prijetnih poletnih večerih ogleda veliko domačih in tudi tujih obiskovalcev. Občasno nam ponagaja tudi vreme; od načrtovanih štiriindvajsetih filmskih večerov nam vreme ni bilo naklonjeno šestkrat, preostalih osemnajst, med katerimi so bile tudi štiri predpremiere in ena premiera, pa je bilo izvedenih.

Za leto dni se poslavljamo od vas. Hvala za letošnja druženja. Prav tako hvala za vaše trajnostne dostope do gradu s tirno vzpenjačo, peš ali s kolesom.

Na svidenje na Filmu pod zvezdami 2027, ki bo prihodnje leto potekal med 15. julijem in 7. avgustom.